Trochę historii

Jesteśmy firmą rodzinną położoną na Kujawach w Kaliskach koło Lubienia Kujawskiego, w pobliżu malowniczego jeziora Lubieńskiego.

 

Firma nasza powstała z zamiłowania do pszczelarstwa. Początki pasieki sięgają 1921 roku, kiedy hodowlą pszczół zaczął zajmować się nasz dziadek - Szymon Pawłowski. Szybko stało się to jego pasję, którą "zaraził" kolejne pokolenia. Jeszcze przed drugą wojna światową prowadzeniem pasieki zajął się jego najstarszy syn - Józef, który za zasługi dla rozwoju pszczelarstwa polskiego został uhonorowany medalem Ks. dr. Jana Dzierżonia. Trzecie pokolenie podtrzymujące rodzinne tradycje reprezentuje Bogumił Pawłowski. Już od najmłodszych lat zaczął poznawać tajniki prowadzenia pasieki. Podobnie jak u jego ojca i dziadka przerodziło się to w zamiłowanie do pszczół, które stanowią dla niego źródło fascynacji. W roku 1989 zakłada firmę pszczelarską Apicom.

Text...

 

Dzisiaj

Obecnie jest ona prowadzona przez Joanną Pawłowską-Tyszko i Jerzego Tyszko. Jest to już czwarte pokolenie w pszczelarskiej rodzinie Pawłowskich. Pasieka Kujawska Apicom od początku nastawiona jest na pozyskiwanie miodów najlepszych gatunków. Jej lokalizacja na Kujawach, w rolniczym sercu Polski, sprawia, że miody z tych terenów mają zapach wiosennej łąki, kwiatów starej lipy i akcji.  Korzystając z tych ekologicznie czystych terenów dorzecza Zgłowiączki, lokalnej flory oraz braku przemysłu, możemy pozyskiwać miody wielokwiatowe o szczególnych, unikatowych walorach smakowych. Miody te były wielokrotnie wyróżniane na targach i wystawach rolniczych.

Text...

 

Współpraca

Oprócz miodu z własnej pasieki skupujemy miody gatunkowe i wielokwiatowe od sprawdzonych dostawców z całej Polski.

 

Ponieważ każdy rejon naszego kraju charakteryzuje się typowymi dla siebie smakami i gatunkami miodu, współpracujemy z wieloma pasiekami, tak aby w naszej ofercie zawsze znajdowała się pełna gama miodów polskich.

 

Pozyskujemy miód w sprawdzonych miejscach i tylko, gdy spełnia on surowe wymagania jakościowe. Wszystkie próbki są skrupulatnie badane w naszym laboratorium.

Text...

 

CSR                              

Firma nasza opiera się na zasadach społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. Corporate Social Responsibility – CSR), zgodnie z którą  swoich działaniach uwzględniamy interesy społeczne, aspekty środowiskowe, czy relacje z różnymi grupami, a w szczególności z pracownikami. Jesteśmy przekonani, że bycie społecznie odpowiedzialnym tzn. inwestowanie w zasoby ludzkie, w ochronę środowiska, relacje z otoczeniem firmy i informowanie o tych działaniach, przyczynia się do naszego rozwoju naszego przedsiębiorstwa i kształtowania warunków dla zrównoważonego rozwoju społecznego i ekonomicznego.

Zdecydowaliśmy się także zminimalizować ślad weglowy. Energie lektryczna czeroiemy z fotowoltaiki a pomieszcenia ogrzewamy pompą ciepła.

Text...

 Dziedzictwo Kulinarne

Europejska Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego (ESRDK) została zapoczątkowana, aby ułatwić konsumentom oraz turystom na terenie Europy dostęp do lokalnej i regionalnej żywności wysokiej jakości.  Do sieci należy 45 regionów europejskich, w tym 10 polskich: Warmia Mazury Powiśle, Kujawy i Pomorze, Mazowsze, Opolszczyzna, Pomorze Zachodnie, Wielkopolska, Świętokrzyskie, Dolny Śląsk i Małopolska. Województwo pomorskie funkcjonuje w ramach Sieci od 29 października 2008 roku, jednocząc producentów, przetwórców i restauratorów żywności regionalnej. Nasza firma ma zaszczyt należeć do regionu Kujawy i Pomorze. 

 

IFS Food               

IFS Międzynarodowy Standard Żywności

Standard powstał w odpowiedzi na rosnące wymagania konsumentów, dostawców i sprzedawców dotyczących przeprowadzania stałych kontroli jakości produktów i utrzymywania jej na wysokim poziomie.  Dlatego stworzono jednolity system oceny jakości, gwarantujący bezpieczeństwo produktów. Wdrożenie IFS Food przynosi szereg kluczowych korzyści w zakresie jakości, bezpieczeństwa żywności oraz zadowolenia klientów, co jest prirytem naszej firmy.

 

NAZWA FIRMY

 

adres

Adres:

Pasieka Kujawska
Joanna Pawłowska-Tyszko

ZAKŁAD PRODUKCYJNY

ul. Wojska  Polskiego 29a
87-840 Lubień Kujawski

 

facebook twiter youtube

 

DANE KONTAKTOWE

 

telefon

telefon/fax:

+48 542 843 119

mail

biuro@miodypolskie.com

 

nr konta bankowego:
73 2030 0045 1110 0000 0216 0630

 

NIP : 9531738909 Regon : 091605301

NA SKRÓTY:

 

O NASZEJ FIRMIE

OFERTA FIRMY

REALIZACJE

KONTAKT

Jesteśmy uczestnikiem Programu

RZETELNA Firma

Sprawdź naszą rzetelność na

https://rzetelnafirma.pl/LWZC9N65